ADA4610-2ARMZ-RL
Part Number
ADA4610-2ARMZ-RL
Manufacturer Analog Devices Inc.
Other part numbers
Description IC OPAMP JFET 2 CIRCUIT 8MSOP
Specification document
Product attributes
Part Status Active
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Number of Circuits 2
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Supply Span (Max) 30 V
Output Type Rail-to-Rail
Amplifier Type J-FET
Voltage - Supply Span (Min) 10 V
Current - Input Bias 5 pA
Voltage - Input Offset 400 µV
Current - Supply 1.6mA (x2 Channels)
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package 8-MSOP
-3db Bandwidth 9.5 MHz
Slew Rate 61V/µs
Gain Bandwidth Product 16.3 MHz
Current - Output / Channel 79 mA