ADP151ACBZ-1.2-R7
Part Number
ADP151ACBZ-1.2-R7
Manufacturer Analog Devices Inc.
Other part numbers
Description IC REG LINEAR 1.2V 200MA 4-WLCSP
Part Status Active
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Control Features Enable
Voltage Dropout (Max) -
Output Type Fixed
Voltage - Output (Max) -
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V
Current - Quiescent (Iq) 20 µA
Current - Output 200mA
Voltage - Input (Max) 5.5V