ADP160ACBZ-2.85-R7
Part Number
ADP160ACBZ-2.85-R7
Manufacturer Analog Devices Inc.
Other part numbers
Description IC REG LIN 2.85V 150MA 4-WLCSP
Part Status Active
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Number of Regulators 1
PSRR -
Voltage - Output (Max) -
Current - Output 150mA
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.85V