ADP160AUJZ-2.3-R7
Part Number
ADP160AUJZ-2.3-R7
Manufacturer Analog Devices Inc.
Other part numbers
Description IC REG LIN 2.3V 150MA TSOT-23-5
Part Status Active
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Number of Regulators 1
PSRR -
Voltage - Output (Max) -
Current - Output 150mA
Voltage - Input (Max) 5.5V
Protection Features Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Package / Case SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device Package TSOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.3V