ADP1714-3.3-EVALZ
Part Number
ADP1714-3.3-EVALZ
Manufacturer Analog Devices Inc.
Other part numbers
Description EVAL BOARD FOR ADP1714
Specification document Datasheet
Product attributes
Part Status Active
Note -
Current - Output 300mA
Contents Board(s)
Voltage - Output 3.3V
Channels per IC 1 - Single
Voltage - Input 2.5V ~ 5.5V