ADR392WBUJZ-R7
Part Number
ADR392WBUJZ-R7
Manufacturer Analog Devices Inc.
Other part numbers
Description IC VREF SERIES 0.12% TSOT5
Specification document Datasheet
Product attributes
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Tolerance ±2%
Grade -
Qualification -
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Applications -
Circuit Type Bussed
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Output Type Fixed
Noise - 10Hz to 10kHz -
Number of Pins 14
Grade Automotive
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Current - Output 5 mA
Power Per Element 100mW
Resistance (Ohms) 560k
Number of Resistors 13
Package / Case 14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Size / Dimension 0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height - Seated (Max) 0.093" (2.36mm)
Reference Type Series
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.096V
Tolerance ±0.12%
Package / Case SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device Package TSOT-23-5
Current - Supply 140µA
Temperature Coefficient 9ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz 7µVp-p
Voltage - Input 4.3V ~ 15V