LT6654BHS6-2.5#TRPBF
Part Number
LT6654BHS6-2.5#TRPBF
Manufacturer Analog Devices Inc.
Other part numbers
Description IC VREF SERIES 0.1% TSOT23-6
Output Type Fixed
Current - Output 10 mA
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Reference Type Series
Temperature Coefficient 20ppm/°C
Tolerance ±0.1%
Package / Case SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Current - Supply 600µA
Supplier Device Package TSOT-23-6
Voltage - Input 3V ~ 36V
Noise - 0.1Hz to 10Hz 1.5ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz 2ppmrms