LT6654BMPS6-2.048#TRPBF
Part Number
LT6654BMPS6-2.048#TRPBF
Manufacturer Analog Devices Inc.
Other part numbers
Description IC VREF SERIES 0.1% TSOT23-6
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Output Type Fixed
Current - Output 10 mA
Reference Type Series
Temperature Coefficient 20ppm/°C
Tolerance ±0.1%
Package / Case SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Current - Supply 600µA
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.048V
Supplier Device Package TSOT-23-6
Noise - 10Hz to 10kHz 2ppmrms
Noise - 0.1Hz to 10Hz 1ppmp-p
Voltage - Input 2.548V ~ 36V