LT6656BCS6-2.5#TRPBF
Part Number
LT6656BCS6-2.5#TRPBF
Manufacturer Analog Devices Inc.
Other part numbers
Description IC VREF SERIES 0.1% TSOT23-6
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Output Type Fixed
Current - Output 5 mA
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Reference Type Series
Temperature Coefficient 20ppm/°C
Tolerance ±0.1%
Noise - 10Hz to 10kHz 80µVrms
Package / Case SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Supplier Device Package TSOT-23-6
Voltage - Input 3V ~ 18V
Current - Supply 1.5µA
Noise - 0.1Hz to 10Hz 30ppmp-p